Uporaba zemljevida

Zemljevid lahko uporabljate na spletni strani ali mobilno (na pametnih telefonih z operacijskimi sistemi Android, iPhone napravah, Windows phone in drugih). To pomeni, da lahko do zemljevida kadarkoli dostopate, ko ste na poti, če imate kakršenkoli sodobnejši telefon.

1. Namestitev aplikacije Google Maps

Uporabniki Android in iPhone naprav:

Google maps za Android (običajno že nameščen na napravah, najprej poglejte med programi)

Google maps za iPhone (prav tako večinoma že nameščen)

Uporabniki drugih naprav (Windows, Symbian,...)

Za uporabnike drugih operacijskih sistemov in telefonov (Windows Phone, Symbian,...) priporočamo, da odprete Google maps v spletnem brskalniku. V kolikor imate nekoliko novejši telefon, vam bo zemljevid v brskalniku deloval.

2. Shranjevanje zemljevida med "moje zemljevide"

Prvi pomemben korak je, da se prijavite s svojim Google računom (Gmail) v Google zemljevide s klikom na to povezavo.

Po prijavi odprite zemljevid Brezglutenska ponudba na tej povezavi in počakajte, da se zemljevid naloži. Po nalaganju kliknite na povezavo "Shrani med moja mesta":


Do zemljevida lahko zdaj pridete na računalniku kadarkoli, če odprete Google maps in kliknete na gumb "Moja mesta".

3. Uporaba na mobilnikih

V mobilnih napravah odprete aplikacijo Google maps in kliknete na "Površine" (Layers) in na seznamu boste videli zemljevid "Brezglutenska ponudba".

Zemljevid vedno prikazuje najbolj nove podatke, torej ga ne rabite nikoli posodabljati. Kadar je dodana nova restavracija, bo že prikazana na vašem mobilniku.

4. Stroški

Uporaba zemljevida je povsem brezplačna.

V kolikor uporabljate mobilno verzijo, nastanejo le stroški prenosa podatkov pri vašem mobilnem operaterju. Ti so običajno majhni, saj so Google zemljevidi optimizirani za mobilni ogled. A vseeno, pretirana uporaba lahko seveda privede do velikih količin prenosa podatkov in zato pri vašem mobilnem operaterju najprej preverite, koliko podatkov lahko prenesete in po kakšni ceni.